سه شنبه, 30 آبان 1396

به گزارش ايرنا نمايش آمونا (سفالگري) به نويسندگي و كارگرداني جولين سانز و ايزاك فرناندز پاتريو، در سالن پلاتوي تئاتر شهر همدان( مجتمع شهيد آويني) توسط گروه اسپانيايي به روي صحنه رفت.
سالن پلاتوي شهيد آويني با ظرفيت ۸۵ نفر به همت اداره كل فرهنگ و ارشد اسلامي استان همدان به مناسبت بيستمين جشنواره تئاتر به مجموع سالن هاي نمايش استان همدان پيوست.
كارگردان نمايش آمونا در حاشيه اين اجرا در جمع خبرنگاران گفت: به دليل بحران اقتصادي كه گريبان گير كشور اسپانيا شده، بسياري از هنرمندان صنايع دستي، نمايشگاه هاي خود را تعطيل كردند و مردم كمتر از ظروف سفالي استفاده مي كنند.
ايزاك فرناندز پاتريو با تاكيد بر اينكه، اين كار براي كودكان بالاي شش سال تدارك ديده شده ، افزود: كودكان همداني از بلوغ فكري بيشتري نسبت به كودكان اروپايي برخوردارند و بهتر با اين نمايش ارتباط برقرار كردند.
وي گفت: هدف اين نمايش انتقال پيام به مردم به ويژه كودكان بود كه هنر سفالگري در بحران اقتصادي كنوني، مورد توجه افراد قرار نمي گيرد و تكنولوژي باعث شده، كه بسياري از هنرها در معرض اين بي توجهي قرار گيرند.
كارگردان نمايش آمونا اظهار اميدواري كرد: هنر سفال جايگاه والاي خود را در دنيا پيدا كند.
اين نمايش براي نخستين بار در سطح بين المللي اجرا مي شود و در سال ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ در دو جشنواره اسپانيايي به اجرا درآمده است.
گروه اسپانيايي كه وصف هنر سفالگري خطه لالجين همدان به عنوان پايتخت سفال ايران را بسيار شنيده بودند علاقه بسياري براي ديدن اين شهر هنري از خود نشان داده، و از تصميم قطعي خود براي ديدار از لالجين خبر دادند.
بيستمين جشنواره بين المللي تئاتر كودك و نوجوان همدان از ۲۴ مهر آغاز و تا پايان مهر جاري ادامه دارد.
۷۵۳۲/۵۷۶/۶۴۰

تماس با ما:
(آدرس ما در شبكه هاي اجتماعي)
لطفا كليك شود

دفتر مرکزی :  (37741600-025)
فروشگاه مرکزی قم :  (37737020-025)
مسئول امور نمایندگی ها: آقای حسین زاده
تلفن: 09011515811 ، 09123513137